Ekim 05, 2013

BOŞALMIŞ FREN

Selam.

Şu anda üzerimde cumartesi akşamı eve tıkılmış olmanın şaşkınlığı var. Aga bu nedir ya? Ne kadar saçma. Haftaiçi gece 1'den 2'den önce eve girdiğimiz yok, cumartesi akşamı evde oturuyoruz. İşte coolluk diye buna denir. Sikerler öyle coolluğu amk. Neyse.


Dün arabayla Beylikdüzü'ne gidiyorduk arkadaşı bırakmak için. Benzinliğe girdik, bir yükleme yaptık. Tam çıkacakken Yılmaz'dan "Lan!?" diye bir ses geldi. Durduk. Nasıl olduysa, nasıl durduysak onu da bilmiyorum. Neden mi? Arabanın freni boşladı ya da patladı bilmiyorum. Yani fren tutmuyordu, çok anlamam bu işlerden boşaldı mı, patladı mı, bilmem pek. Boşalmıştır büyük ihtimalle. Ahahaha pis fren be. İşte abi resmen fren gitti, sonra yavaş yavaş Salihlerin evin oraya kadar gittik, park ettik. Abi fren, bildiğin debriyaj gibiydi, sonuna kadar basabiliyordun ve zorlanmadan basıyordun. Bildiğin böyle pisiklet tekeri şişirirken kullandığın pompaya basar gibi, gayet bacak egzersizi yapar gibi falan. Üstelik bu araba, 1 gün önce muayene zamanı geldiğinden, genel bi bakıma girmişti. Efendim işte periyodik bakımdı, fren ayarıydı, far ayarıydı, sıkıntılı parçaların değişmesiydi falan, bir dünya masraf çıkardılar. Arabanın muayeneden rahat geçmesi için yapılan o kadar masraftan tam 1 gün sonra böyle bir şey olması sinirleri de boşalttı. Boşala boşala bi hal olduk. Sonra düşündük "Ulan ya bu fren böyle Beylikdüzü rampasından aşağı yardırırken zortlasaydı?" diye. Ya da ne bileyim, "Muayeneye giderken olsaydı falan?" Fren abi boru değil, kaza olması işten bile olmazdı yani. Çok korktuk, çok yıprandık (Yalan.) Sadece servise küfrettik bol miktarda.

Servis gününe gelelim. Abi siz hiç 1 gününüzü İKİTELLİ SANAYİ BÖLGESİ'nde geçirdiniz mi? İşte yapmayın sakın öyle bir şey. Bahsettiğim arabanın bakımı için Perşembe günü gittik sanayiye. Saat 11'de arabayı bıraktık. Dedik ki adamlara, "Ne kadar sürer?", "3-4 gibi biter." dediler. Sonra dedik ki "Biz o saate kadar napcaz? Takılabileceğimiz bir yer var mı?", "Deposite var, AVM. Oraya gidin, başka da bi yer yok." dediler.

Görüntü sizi yanıltmasın. "Mal Kabul"den girerseniz
Bunu bile göremiyorsunuz. 
Boynumuz bükük, "Napcaz lan 4-5 saat?" diye diye, bahsettikleri AVM'ye gittik. AVM'ye "Mal Kabul" yazan yerden girerken, kendimizi hiç de mal gibi hissetmedik ama. Dedik madem bir şeyler yiyelim. Arkadaş böyle saçma bir AVM olamaz. Fizibilitesine sıçtığımın yeri. Giriş katta Food Court mu olur amk? Neyse baktık Burger King reklamı asılı bir yerde. Dedik gidelim de Burger'da bi şeyler yiyelim, takılalım birazcık falan. Danışmadaki hatuna sorduk nerede diye, "Burada Burger King yok ki." dedi. "Reklamını gördük." dedik. "O burada değil ilerde benzinlik var onun yanında, onun reklamı o." dedi. Dumurlardan dumurlara koştuk. Yemek yiyebileceğimiz diğer yerleri ararken de o saçma fizibiliteli AVM'nin içinde at gibi bir Rodi Mood ve çeşit çeşit Outlet mağazaları gördük. İşin garibi, hepsi bomboştu. Hem mağazalar bomboştu, hem de AVM bomboştu. Dükkanların kiraları nasıl çıkardığını, kira ödeyip ödemediklerini sorguladık. Sonra bu AVM'nin sadece aracını bakıma getiren insanların vakit geçirmesi için açılmış olabileceği üzerinde konuştuk ki bence çok mantıklı. Adamlar resmen buradan yürümeye çalışmışlar. Arabasını bakıma götüren bayan sürücüler olur diye bir sürü mağazalar falan açmışlar ama, malesef sonuç patates. Patates derken, kötü manada.

Simitçili gibi bi yere girdik. 1 patatesli börek, 1 elmalı turta, 2 tane de çay alıp 16 TL para ödedik. Zalımlar! O nasıl fiyat amk. 16 liraya 1 gün geçinen aile var. Sonra oradan çıkıp AVM'nin içinde muhtemelen en çok iş yapan tükkana, İddaa bayiine girdik. Saçmaladık bir iki kupon. Saat 3 gibi döndük sanayiye. Kaçta çıktık dersiniz? 6(ALTI)DA. ALTI. 

Resmen 7 saat geçirdik İkitelli Sanayi Bölgesinde. Ben de Yılmaz'a önceki gün "7'deki provama yetişmeme engel olamaz abi, ben de gelirim." demiştim. PROVAYA GEÇ KALDIM! Ama tek geç kalan ben olmadığım için sikinti yoktu.

İşte bu da böyle bir anımdı.
Şu 2 gün içinde, araba almayı o kadar çok sorguladım ki, her an bir çılgınlık yapıp motor ehliyeti için sınava girebilir ve motor alabilirim. Bedenimi değil, ruhumu taşırım yani anlıyon mu? Bu tipe de zaten bi Chopper şart artık değil mi?
Baksana, JİLEEEET!!!

Öptüm.
Patatesin freni boşaldı.

10 yorum:

 1. Pis fren bee! Fren dediğin boşalır mı canıasdfghjkll:D neyse taam yapmıcam bunu:)

  Bununla geçmiş olsun pattiscik fakat motor güzel fikir! Çok güzel fikir yalnız! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Di mi ama! Bence de süper fikir! Alcam motoru, bincem üstüne, vurucam kırbacıı! :D

   Sil
 2. o değil de patatese en kralından bir deri yelek ve afilli gözlük taktık mı "kanuni motor"a biner chopper'a binmiş havası verir:p zengin göstericen bu dünyada :p

  frene sonuna kadar rahat basabilmek: sürücü dersimin ilk günü hoca sağa çek ve dur dedi. direksiyonu sağa kırıp vites bile küçültmeden bir anda frene sonuna kadar bastım. meğer "yumuşak" dokunacakmışım :/ arkadaki 3 kişi camdan nasıl fırlamadı hala muammadır. şimdi o fren o an boşalsa hakkıdır ama sizinki arsız çıkmış:p kusura bakmasın da çok pislikkk beee :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama yaa! Bu pattise bi motor şart bence!

   Off onu ben de yapmıştım. Hatta hocanın frene basma şekliyle ilgili tanımı "tatlı fren" olmuştu. Sonrasında tatlı fren yaptık hep :) Ama ilk kez direksiyona oturup da camdan fırlayayazmamış bir insan yoktur bence. Fırlayayazmak da ne kadan havalı oldu :P

   Sil
  2. ilk oturuşta öleyazmadığımıza şükretmeli o zaman:)))) "tatlı fren" çok tanıdık geldi... "bakımsız ve gözlüksüz yılmaz morgül" kılıklı bir hocam vardı benim. başka bir insan evladının daha o tabiri kullandığını düşünmek bile istemiyorum :/

   Sil
  3. Benim hocam da esrarkeş gibi bi şeydi. Durmadan böyle ara verdiğimizde kulübe gibi bi yere girip uzun süre gelmiyordu :D

   Sil
  4. Dua et sesli boşalmamış :/

   Sil
 3. Motor tehlikeli bebişim, biz pattesimizi pazarda bulmadık!

  Ayrıca ben de annemle 2senede bir mutlaka denk gelir giderim, ve eğlenirim.. Ya okuma kitabım yanımdadır, ya tabletim illaki meşgul olacak bir şey bulurum. Ama 3 saat diyip 5-6 saate dönüşme olayı tam bir hainlik. Bizim serviste de oluyor hep, sinir bozucu ZALIMLER.

  Sonuç olarak pis fren be!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tehlikeli ama çok güzel!

   Sorma ya, pis hayınlar bizi saatlerce beklettiler orada. HAYIN ZALIMLAR!

   Pis fren be!
   Canım pera be!

   Sil