Mayıs 29, 2012

5 TL Fazla Verdim Aslında!

Bu mesela utanmış bir çocuk. İlerde bahsedeceğim durumdan dolayı utanmış bir erkek olacak. Belki de umursamaz, kim bilir. 
Selam.

Ağrı Dağın eteğinden sizlere sesleniyorum. Bugün aklıma bi şey geldi. Çok iğrenç bi durum. Hem de her şeyiyle iğrenç. Direkt olarak anlatıyorum.

Bir arkadaşınla buluşursun. Bir kız arkadaşınla. Sonra geziyorsunuz ediyorsunuz. Böyle gülerken ederken, kolunuzu onun omzuna attığınız anda, zaten sevgili damgasını yiyorsunuz, orası ayrı. Bu daha çirkinlik bile sayılmaz.

Sonra bir mekana giriyorsunuz, yemek yiyorsunuz. Siz, yemeğin ücretini ödüyorsunuz. Mesela yemek 18 tl tutuyor, 20 lira çıkarıp veriyorsunuz. Sonra kız arkadaşınız da para vermek istiyor, alman usülü olsun diye. Siz de dersiniz ki "Tamam şimdi ben verdim, bir sonraki gideceğimiz yerde çayları kahveleri sen ısmarlarsın." 


Yani sonuçta bir şekilde alman usülü olacak, ama ayrı ayrı mekanlarda. Sonra çıkarsınız oradan, gidersiniz cafeye falan. Çaylarınızı kahvelerinizi içersiniz. Hesap istersiniz. 13 lira hesap gelir, ama size gelir direk. O gelen adisyonu kız arkadaşınız alır, bu sırada garson da olanları izlemektedir. İşte o an, "Kıza hesap ödeten adam!" durumuna düşersiniz. Ve renklerden renk beğenirsiniz. Garson çok acayip bakar çünkü. Zengin kız, fakir çocuk eşleştirmesini yapar kafasında.

Aslında çıkıp "Birader bana bak, yemeği ben ödemiştim, 18 tl tutmuştu. Şimdi 13 geldi. Ben daha fazla ödedim yani. Sevgili değiliz biz, arkadaşız, alman usülü yapıyoruz!" demek var ama, bu duruma düştüğünde bu cümleleri küfür kullanmadan sarfedebilecek bir erkek tanımıyorum ben...

Patates'ten saygılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder