Şubat 27, 2012

İAÜ'de Başarının SırrıSelam.

Bir İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencisi olarak, başarının sırrını izlere açıklıyorum. Başarı sağlamak tamamen kampüsle alakalı bir şey. Her binanın kendine göre bir başarı sırrı var. Sırasıyla başlayalım.

A Blok : A bloğu biliyorsunuz, okuldaki muhtemelen en eski ve en geniş blok. A blokta öğrencilerin takılabileceği her hangi bir şey yok. Sadece hocalarımızın odaları ve çok sayıda derslikler var. Dolayısıyla çoğunlukla A blokta takılan öğrencilerin, takılmaya ve sosyalleşmeye fırsatı olmadığından, okuldaki zamanlarının büyük bölümleri derslerde geçiyor. E öyle olunca, haliyle transkriptlerinde AA notunu bolca görebiliyorlar.

B Blok : B blok yine ders adına verimli bir blok. -1. katından A blokla bağlantılı olması da yüksek notların habercisi. B blokta en üst katta bir kantin var bilindiği üzere. O kantinde yapılabilecek tek sosyal aktivite TV'ye bakmak ve Langırt oynamak. Yani birazcık sosyalleşip dersleri birazcık da olsa boşlamak mümkün. Yemek konusunda ise, yemek seçiminde ise çok vakit harcamıyorsunuz. Ne varsa orada gözüküyor, seçip alıyorsunuz. Yoğunluklu olarak bu blokta takıldığınız zaman, Transkript'te göreceğiniz notlar BA ve BB'dir. Ama cebinizdeki tüm bozuklukları Langırt için harcıyorsanız, CB'de olabilir.

C Kantin : Aslında bir blok değil orası. Ama C Blok diye yazıyor. C blok sadece kantin'den ibaret. Hemen dışarıda Langırt masaları var. İçeride ise Çok sayıda masa sandalye ve Playstation bölümü var. İşte burası sosyalleşmek ve vakit öldürmek için birebir! C'de ders adına hiç bir şey yok. Ders çalışmaya C'ye gitmek, hepimizin bildiği gibi koca bir yalan. Ama kendimize söylediğimiz bir yalan. İşte bu da Transkrip'te CB ve CC'leri getiriyor.

D Blok : İşte, zurnanın zort dediği yer. Girişte kantin, en üstte kantin. Ayrıca en üsttekine kantin demeye de 1000 şahit lazım. D blokta fazla takılıyorsanız eğer, Transkript'te DC, DD, FD görünce sakın şaşırmayın. Çünkü insan D üste çıktığı zaman kendini kaybedebiliyor. Yemek yemeye çıktığını düşünelim. Ne yiyeceksin? Ev yemeği mi, pizza mı, waffle mı, Sultanahmet Köftesi mi, Sandviç tarzı şeyler mi? İşte karar verene kadar ders arası geçiyor. "Amaan, aç aç derse giremem" diyerek dersi ekiyoruz. Sonra olan oluyor zaten. Ayrıca Langırt ve Playstation'a ek olarak bir de bilardo var. Bilardo'ya başlamak demek, o gün kafa izni yapmakla eş değer. Yani D blok, yüksek notlar isteyenler için pek de sağlıklı bir yer değil.

E Blok : E harfi olan bir not olmadığı için, E bloğu es geçiyorum.

F Blok : Bu blokta çok fazla bir şey yok aslında. Olan şeyler de ders adına olan şeyler. Ama bir önceki dersi  A ve B blokta olanlar, bir sonraki dersi F blokta olduğu zaman, F'ye gidene kadar yıpranıyor, deliriyor. Şevki, hevesi kırılıyor. FF'lerin sebebi de bu diyeceğim ama değil. Saçmaladım azıcık. Bırak da o kadar olsun yani, o kadar tespit yaptık burada.

Eveet, sevgili arkadaşlarım.
Bu yazı öylesine, eğlenmek için yazılmış gerçek dışı bir yazıdır, bunu belirteyim. Sonra sene sonu "Ben hep A'da takıldım, bu FF'ler ne haaa!?" diye çemkirmeyiniz bana.

Hadi öptüm, bay.

Bana kısaca Bay Patates diyebilirsiniz.

2 yorum: