Ocak 13, 2012

Kardaki Gül


Adımını attığında karlardan çıkan gacırtıya karşı bir antipatisi vardı. O sese daha az katlanmak için hızlı hızlı yürüdü ve o malum yere vardı. Aşk'ı gördüğü, tanıdığı ve kaybettiği yere. Oturamıyordu bir türlü. Sakin yağan kar taneleri suratına yumuşak bir şekilde çarpsa da, her kar tanesi ayrı bir acıydı sanki. Buz gibi hava, sanki sadece onu değil, zamanı da donduruyordu. Kar taneleri durur gibi oluyordu bazen. Zaman her durduğunda, acısını daha yavaş yaşıyordu. Tıpkı onun sevdiği gibi ortasından kopararak cebine koyduğu kırmızı gülü çıkardı montunun cebinden. Buz gibi soğumuş ellerini cebine sokarken, cebin fermuarına sürtünen eli, normalinden kat ve kat daha çok acımıştı. Gülü çıkardı. Hep onun oturduğu yere bıraktı.

O gittiğinden beri, her şeyden vazgeçmiş, her gün oraya gidip bir gül bırakıyordu. Her zamanki gibi, bıraktığı gülü, yarın geldiğinde bulamayacağını biliyordu. Kimin aldığını düşünmüyordu hiç. Günde kaç kişi oraya geliyordu kim bilir. Umudunu hiç kaybetmemişti ama. Ama beklediği işaret hala yoktu. Olacağa da benzemiyordu. Kendi kendine "Bir insan kendini ne kadar kandırabilir, ne kadar yalan söyleyebilir." diye düşündü. Çünkü, o gittiği günden beri, kendine sürekli aynı yalanı söyleyip, kendini olmayan bir şeye körü körüne inandırmak istemişti. Ama buna artık dayanamıyordu. Tıpkı yerdeki karları delen göz yaşları gibi, bu yalan kalbini her seferinde delip geçiyor, yavaş yavaş kemiriyordu. Vazgeçmek kaçış gibi geliyordu. Bunları daha fazla düşünmemek için kalktı ve uzaklaştı.

Yarın tekrar gelecekti elbet. Kim bilir, belki de işaret orada olacaktı ya da direkt kendisi orada olacaktı. Bunu bilemezdi. Tek bildiği, yarın bu kadar karın içinde kırmızı gülü nereden bulacağıydı...

NOT : Görselde gördüğünüz fotoğrafı gördüm, çok hoşuma gitti ve ona kısa bir hikaye gibi bi şey yazdım.

9 yorum:

 1. harikalar yaratmaya devam ediyorsun her geçen dakika canımcım :))ellerine sağlık mükemmel

  YanıtlaSil
 2. Bu adam bir harika.. Tarz gözetmeksizin hem de..
  Eline sağlık kuzum, arada yaz yine böyle.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeter ki sen iste kuzum, bir fotoğraf bul, göster yeter =) Ama birazcık modumda olmam gerek tabi =)ben 1 ay içinde tekrar reddedilirim zaten çok rahat, o zaman şey ederim =)

   Sil
  2. o zaman yazmanı hiç dilemiyorum :)
   iyi ol, mutlu ol.. :)

   Sil
  3. yazaydım eyiydi ama :D

   Sil
 3. Durdurun bu adamı , yoksa yetişemeyeceksiniz =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimi durduralım, neye yetişemeyeceğiz sayın Adsız?

   Sil
 4. vay be sercan.

  bu "vay be sercan"ın 2 anlamı var.

  1. yoruma "ahahaha sercan ya" diye başlamadığım için kendime şaşırmak.
  2. yazının son cümlesi..

  ne güzeldi!

  YanıtlaSil