Haziran 15, 2011

Reklamlar

 • Şu reklamlardaki, kafiye olayları çok mal. Bahsettiğim kafiye, Türkçe ve İngilizce kelimelerin kafiye oluşturması. Çok iğrenç oluyor lan. "Maraş Cup, Sen de bir tane kap" diye bir gerçek var şu sıralar TV'lerde dönen. Hoş değil, yapmayın.
 • Ayrıca başka bir iğrençlik. Bebekli reklamlarda, bebeğe dublaj yapmaca olayı. Hem de normal insan sesiyle. Tamam bazı insanlar seslerini böyle bebek gibi falan yapabiliyorlar. Ama bir çoğu, sempatik olacağım derken, gerizekalı gibi oluyor. Bir reklamda bebek kullanmak, bebek seven insanların dikkatini çekmektir değil mi? Peki ya, bebekleri seven insanlar, onların böyle 40 yaşında adam sesiyle konuşmalarını mı seviyor, yoksa o agugugu yapmalarıyla mı? Cevap sizde saklı. Ama çirkin bişey ya, yapmayın bunu da.
 • Havayolu şirketlerine de çok rica edicem, içerisinde "Uçmak" fiili geçen bir slogan kullanmasınlar yahu. "Mutluluktan uçacaksınız!" Mecaz mı yaptın sen şimdi? Tamam ilk bulunduğu zamanlar, ilgi çekici, kreatif birşeydir belki, bilmiyorum, ama şuan hiç hoş değil. Bu fiyatları duyunca mutluluktan uçacakmışız. Mecaz düşünmezsek çok saçma oluyor zaten. "Aa, fiyatlara bak, ben hemen bi New York yapıp geleyim." Amacınız buysa, bırakın bu işi dostlar.
 • Reklamlardan bahsettim hep ama, konu dışı bir tespit daha sunacağım sizlere. İnsanlar, uyuyan başka bir insanı uyandırırken, neden sessizce, fısıldayarak, küçük harfle konuşurlar? Ama şimdi, uyuyan biri uyanmasın diye de, fısıldayarak konuşurlar. Yani bir insan fısıldayarak konuşuyorsa, ya birini uyandırmak istiyordur, ya da biri uyanmasın diye öyle konuşuyordur. Saçma değil mi? Belki, uyuyan kişi sıçrayarak uyanmasın diye fısıldıyordur, ama bağırırsan sıçrar. Normal konuşma sesinle konuşsana kardeşim. Ya da annemin taktiğini deneyebilirsin. Uyuyan kişinin burnunu sık, nefes alamayınca uyanacaktır. Canım annem ya.
Reklamları izlediniz.
Patates sundu.

8 yorum:

 1. o maraş kap reklamı gerçekten nefret derecesinde lanet olsun, alanı s.ksinler

  YanıtlaSil
 2. neymiş; reklamın kötüsü olurmuş. klişe köşesine eklenebilecek bir konu hatta bu : Reklamın kötüsü olmaz!

  YanıtlaSil
 3. yalnız bebek çook tatlı yeaaa:D

  YanıtlaSil
 4. Uludağ narata,mandalinata, kendini kaptırata :D

  YanıtlaSil
 5. duz bastın yarama nilll :D

  YanıtlaSil
 6. herşey bir kenara 118 reklamları bir kenara
  yaratıcılığın bu kadarına pes doğrusu

  bu arada annenin uyandırma tekniğine bayıldım :)

  YanıtlaSil
 7. valla ben de bayılıyorum. hatta bir gün gerçekten bayılıcam nefes alamayınca :D

  YanıtlaSil