Haziran 11, 2011

Beyaz Gömlek

Düğmeler, iliklenmek içindir dostum.

 Günaydın sevgili dostlar. Bu yazıyı okuduğu saat sabah olmayabilir belki ama, yazdığım saat tam olarak 11.05. Yani günaydın diyerek başlamak, en mantıklısı.


Efendim başlıktan da anlayacağınız gibi, konumuz "Beyaz Gömlek". Şimdi böyle söyleyince oldukça sıradanmış gibi geliyor ama, aslında çok büyük bir fırtına bu beyaz gömlek olayı. "Ulan alt tarafı gömlek, nesi fırtına olacak bu gömleğin?" dediğinizi duyar gibi değilim, hiçbirşey duymuyorum aksine.

Dediğim şu ki, bu beyaz gömlek olayı, insanlara çok değişik şekilde yansıyor. Yani beyaz gömlek giydiğin zaman, kro olmakla, şık olmak arasındaki o ince çizginin sağında ya da solunda durmak çok zor bir durum. Çünkü kimilerine göre, beyaz gömlek kro işi, kimilerine göre ise, böyle asaletli gibi bişey. Unutmadan, o dediğim ince çizginin üstünde olmamaya dikkat edin. Aksi takdirde, Şık bir kro olabilirsiniz.

Nasıl kro olurum? Aslında burada, gömlekten çok, insanın tipi, suratı falan önemli. Yani böyle tipinde bir sakatlık varsa, istersen Kiğılıdan giyin, birşey farketmez. Ama burada insanları suratları kroya benziyor diye eleştirmeyeceğiz tabii ki, burada dikkat edeceğimiz şey, beyaz gömleği ne ile, nasıl giydiği. Şimdi takım elbise giyip, kravat takmadıysan, içindeki gömlek de beyazsa -ki bahsettiğimiz bu zaten-, azizim o zaman Polat Alemdar oluyorsun. Yani bir ayağın o ince çizginin üzerinde. "Metroseksüel Sersery" Ama, eğer gömleği kumaş pantolonun dışına çıkarırsan, o noktada bitiyorsun işte dostum. İşte orda çizginin, "Kro" olan tarafında kalıyorsun.

Gömleği kot pantolonla da giyebilirsin. Eğer gömlek dışında duruyorsa ve kot pantolonun böyle çok şatafatlı değilse, yani şatafattan kasıt, üzerinde 4 farklı mavi renk tonu, 8 adet yırtık, sökük gibi duran yerler falan filan, bu seni yine kurtarmıyor adamım. Ama bunu böyle giyen muhtemelen genç olduğu için, Kro diyemeyiz onlara. Duruma göre nasıl adlandırabileceğimiz de değişir. Cix deriz, Apaçi deriz, Ergen deriz, Genç deriz.

Beyaz gömlekle şık olmak mümkün mü? Hem de nasıl mümkün varya. Bulunduğun ortamın kralı bile olursun! Bikere, takım elbise falan giyiyorsan, gömleğin beyaz olacak arkadaş! Ama böyle, öyle bir ütülenmiş olacak ki, kolları jilet gibi tek çizgi! Kravatını da çekiceksin böyle kıyafete uygun bir renk. İşte o zaman beyaz gömlek seni kral yapacak. Gittiğin yerde, dans mı ediceksin, hoplicak mısın, zıplicak mısın, ne yapacaksın bilmem ama, kravat çok gevşemeyecek ve o gömlek asla pantolonun dışına atılmayacak! Yoksa bütün bu asalet bir anda yerle bir olur, benden demesi.

Günlük hayatta da, böyle normal bir kot pantolon üzerine, içine sokmayarak, giyersen, gayet şık olursun. Kızlar sana vermek için üstüne atlamaz belki ama, yine de şöyle bir bakarlar yani pampa.


NOT : Kendi gözlemlediğim şekilde yazdığımdan dolayı, "Ben burdaki tanıma göre kro çıkıyorum, ne diyosun lan sen!" diye gelmeyiniz bana canıms. :*


Patates beyaz giymesin, toz olur. Toprakta yetişiyor ya, o bakımdan.

2 yorum:

  1. Görseldeki ortamın kralı kategorisine giriyor ama değil mi?
    beyaz gömleği ile kolyesinin uyumuna bayıldım adeta.

    YanıtlaSil
  2. ortam da neymiş, alemin kralı.

    YanıtlaSil