Mayıs 31, 2011

Papoa Yeni Gineliler Adam Değil Lan!

Her zaman olduğu gibi, bugün yine Türk insanımızın olayları algılama şeklinden bahsedeceğim. Tahmin edersiniz ki, bir önceki yazımda bayaa bi rahatlamıştım. Her ne kadar bu havada evde oturup, ders çalışmak zorunda olduğum için, cinlerimin tepeme gelmesine çok az kalmış olsa da, birşeyler yazarsam rahatladım diye düşündüm.

Efendim konumuz, Türk insanının diğer ülke insanları, diğer ülke vatandaşları ile ilgili kalıplaşmış düşünceleri. Yani sıradan, düz bir Türk insanına "Alman" dediğinizde aklına gelecek belli başlı şeyler vardır. İşte onları yazacağım şimdi. Bir kısmını editleyip kendi görüşlerimi katacak olsam bile, bunların çoğu duyduğum ve tanık olduğum tanımlar olduğundan içim rahat. Başlayalım :

Amerika : Adamlar şanslı abi, cennet gibi ülkeleri var, herşey serbest, rahat rahat yaşıyorlar, gelirleri yüksek, arabaydı telefondu bilgisayardı çok ucuz. Wörk end Tirevıla gidiliyor oraya, 1000$'le gidip 5000$'le dönüyorsun.
Edibüd yorumu : Hadi lan, herşey serbestmiş. 21 yaşından küçüksen sigara bile satın alamıyorsun. Buradaki gibi, babalar oğlunu sigara almaya gönderemiyor.

İskoçya : Tulum çalıyorlar orda ya, Karadenizle çok benzerlik gösteriyor orası. Biraları var böyle kırmızı gibi, çok meşhur. Etek giyiyorlar ibne gibi.
Edibüd yorumu : Hee, hatta horon çekiyorlar tulum eşliğinde. Birayla da hamsi yiyorlar. Etek de bildiğin entari.

Rusya : Ben bu hatunu bi şişe vodkaya s*kerim.
Edibüd yorumu : Rusya deyince, olay direk belaltına gider zaten. Bu kafayla gidilirse, s*kilecek tek şey, sağ el olur. Elizabeth Dimitoşka.

Japonya : Adamlar akıllı ya, ufacık tefecikler ama, iş bitiricilikleri var. Amerikayı zikip atacaklar yakındaaa.
Edibüd yorumu : Dimi yaa, senelerce yaşadın orda, tüm kişilik özelliklerini biliyorsun dayı.

Çin : Çin mallarını bunlar yapıyolar hep. Dandik dundik şeyler. Bi de ne bulsalar yiyolar abi adamlar ya. Midesizler çok. 
Edibüd yorumu : Çin mallarının Çin'de, Çinliler tarafından yapılıyor olması beni gerçekten çok şaşırttı. Nasıl olabilir böyle bir şey ya? Vay anasını ya.

Brezilya : Adamların işi gücü futbol aga, her futbolcuları dünya starı. Biliyon mu oradaki hatunlar da latin. Portekiz, Meksika ve Brezilya'nın tüm hatunları latin hatunlar, hepsi taş gibi.
Edibüd yorumu : Her futbolcu bir Ronaldinho değil adamım yapma böyle. Ayrıca her latin hatun da Adriana Lima değil. Ayrıca Meksika ve Brezilya'da çok sayıda çingene de vardır. Eğer onlar da taş gibiyse sözüm yok.

Mısır : Büyülü abi oralar ya. Hep mumyaydı, firavundu falan. Lanetli yerler. Bide böcekler möcekler var.
Edibüd yorumu : "Mumya" serisini çok defa seyretmişsin sen.


Hindistan : ...
Edibüd yorumu : ...

Tayland : Orada fuhuş çok ucuz ya. Pattaya Adası var biliyon mu? Açık hava keranesi resmen.
Edibüd yorumu : Koş koş tam senlik. Ama orada, fuhuş ne kadar yaygınsa, AIDS de o kadar yaygın hayatım :*

Almanya : Daşı doprağı altın, boşuna mı o kadar Türk gitmiş oraya. Hatunları at gibi. Erkekleri de öküz gibi bira içer. Su yerine bira içiyor adamlar ya. Bide Mesut Özil var, Türk asıllı. Ama adam gitti Almanya'da oynadı.
Edibüd yorumu : Adam Türk milli takımında oynasa, şuan Real Madrid'de olmicaktı, naber? Almanya demek bira demek bizim için. Bi de tabi üstün alman teknolojisi var.

İngiltere : Çok soğuk adamlar abi ya, havalarından geçilmiyor. Bi de saat 5'te çay felan içiyorlarmış.
Edibüd yorumu : Kaç tane İngiliz tanıdın ki kanki?


Devamı da gelecektir mutlaka bunun. Vol.1 demem bu yüzdendir.

Patateste bi hatunlar var abi, zannedersin ki topraktan çıkmış.

4 yorum:

 1. ahhahaa bunu çok sevdim yeaaa

  YanıtlaSil
 2. ahaha bayıldım buna cidden :D
  Hindistaaann..Ulan hindistaaann,adamı ne hale soktun :D

  YanıtlaSil
 3. artık Hindistan için söyleyebilecek hiç birşeyim yoktu. o yüzden kalbim kadar temiz bıraktım.

  YanıtlaSil