Mayıs 02, 2011

Absinth Amca

Merhaba canlar.

Pat diye nasıl bitiriyorsam, pat diye konuya da girerim.


Öğrencilik güzel şey. Öğrencilerinin yarısının altında araba olan bir okulda okusam bile, öğrenciliğin gerektirdiği şey, toplu taşımayı kullanmaktır, o rezaleti çekmek öğrenciliğin esaslarındandır. Ama bu toplu taşıma olayında, metrobüslerde, otobüslerde ve bilimum araçlarda, her daim bir takım gariplikler, saçmalıklar, bokluklar yaşanabiliyor. Daha önce, bu boklukların bir kaçından, muhtemelen başıma gelmiş olanlardan bahsettiğimden o kadar eminim ki, o kadar yani. Çok eminim, böyle acayip eminim, öyle böyle emin değilim. Error.

Bugün, bir gözlemde bulundum yine, dedim ki, haydi okurlarımla paylaşayım hele. Bu olay tek bir kişiye yönelik olarak gelişmez. Bu durumdan, aracın içerisindeki herkes rahatsız olur.

Efendim, otobüste bir tane adam olur. Bu adamın üstü başı döküktür. Sokakta yaşadığı barizdir. Saçlarının arasında çalı çırpı vardır ve extrem bir şekilde sakallıdır. Kokar aynı zamanda. Şimdi ben onu dışlamıcam tabii ki, neden evin yok, falan diye. Dışlancak bir durum yok. Ama ayıp şeyler kesinlikle var. Bugünkü amcamızın, kemeri çözüktü, ve pantolonu düşüyordu arada sırada. İçinde de bişey yoktu. Bişeyden kasıt "don". Çok ağır kokuyordu amca. Hani amca içki olsa, %70 alkol içerir dicem, o derece. Absinth Amca.

Neyse, şimdi bu adam, daltaşak otobüste dolaşırken, millet rahatsız oluyor sürekli. Herkes garip garip, yardım beklercesine birbirine bakıyor. Sonra bir yer boşalıyor, (öyle boşalmıyor, daltaşak dedik diye hemen oraya getirme olayı), Birisi kalkıyor, sonra o Absinth Amca oraya oturuyor. Kokudan rahatsız olan yanındaki de kalkıyor ve 2 kişilik yerde, Absinth Dayı tek başına kalıyor.

Ardından masum, çaresiz, başına ne geleceğini bilmeyen, genç güzel bir kız, salına salına, kıçı saçı başı sallaya sallaya otobüse biniyor, koridoru, Hürrem gibi geçerek, koltuğa yöneliyor. Oturuyor. Önce kokuyu farketmiyor. Sonra farkediyor kokuyu. Kafasını yanına bir çeviriyor, kemeri çözülmüş bir adam. Ne yapsın kız orada?

Kızı geçtim, bütün otobüs orada, en kral gerilim filmini izliyor. Şişko ve gözlüklüler otobüsten iniyor sayın seyirciler, ilk ben ölmeyeyim diye, sırasını savmaya çalışıyorlar, 2 durak 3 durak önce iniyorlar. E şişko ve gözlüklüler inince, şişkoya geliyor sıra. Ben de mi ineyim lan?

Bu da böyle bi anımdı.

Patates'in besin değeri 90 kaloridir.

2 yorum:

  1. çok iyiymiş absinth amca :P
    ama hakikaten,öyle adamlar var ki görünce insan nasıl bir hisse kapılacağını şaşırıyor.kimisine acırken bir yandan tavırlarından ciddi anlamda tiksinilebiliniyor.(ne biçim bir kelime oldu be bu :/ )
    senin gördüğün absinth amca da tiksinme yolunda emin adımlarla gidiyormuş demek ki.

    YanıtlaSil
  2. tiksinmeyeni döverlerdi bence.

    YanıtlaSil