Haziran 09, 2010

misafir stresi abi bu.


bazı durumlar var insanı strese sokan. ama bitanesi var ki, anlatılamaz ya. hani bu stresin bi çözümü de yoktur. bişey de yapamazsın bu stresi geçirmek için. çünkü öyle bi konumda değilsindir. o kadar boktandır ki.. daha uzatmadan ne olduğunu anlatayım.

arkadaşının falan evine gitmişsindir. oturursunuz muhabbet sohbet falan. tam o sırada arkadaşın ve annesi tartışmaya başlar. ama öle "bir konu üzerinde tartışıp doğru yolu bulalım" tartışması değil. bildiğin kavga gibi atışma. sen orda hani böyle sus pus kalırsın, bişey diyemezsin ya, işte o an stres patlaması yaşamak için ideal bir andır.

bu tartışmanın uzunluğunu göre vücudun reaksiyon gösterir. kısa sürerse, surat kızarmasıyla atlatırsın. biraz daha uzayınca öksürük tutar biraz falan. aslında bu öksürükle arkadaşına mesaj vermek istersin. "hadi bitir de gidelim, stres yaptım burda" falan gibisinden. üçüncü aşama ise, çok fazla yaşanmaz. bu aşamanın yaşanması için kavga eden kişilerin expert olması, tartışmalarının da masterpiece seviyesinde olması gerekir. böyle bi durumda vücudunun vereceği reaksiyon saç beyazlaması bile olabilir.

burdan tüm anne ve çocuklara sesleniyorum. evinizde arkadaş/misafir falan varken, kavgaya tutuşmayın, onlar çok strese giriyo.

2 yorum: